RYTEX - Nowoczesna Technika Grzewcza
RYTEX - Nowoczesna Technika Grzewcza

Podgrzewacze ciepłej wody - Logalux (L,LT,ST,SU)

Zaletą nowoczesnego systemu grzewczego jest szybkie i komfortowe przygotowanie ciepłej wody. Zadanie to wyśmienicie realizują wysokiej klasy podgrzewacze ciepłej wody użytkowej Logalux, dostępne również w kotłowniach Logano G124, Logano G134 i Logano G234 po atrakcyjnych cenach zestawów.
W dolnej części podgrzewaczy znajduje się wężownica grzejna, przez którą przepływa woda kotłowa. Konwekcyjne ruchy wody powodują wyrównanie temperatury w całym urządzeniu, a podgrzewanie wody trwa do momentu osiągnięcia zadanej temperatury. Informuje o tym specjalny czujnik. Dzięki doprowadzeniu wężownicy grzejnej do samego dna podgrzewacza, nie powstają tzw. strefy martwe, w których mogłyby rozwinąć się niebezpieczne dla zdrowia bakterie legionellozy.

Podgrzewacze ustawiane pod kotłem (Logalux L i Logalux LT)


Ściany wewnętrzne podgrzewaczy Logalux pokrywa termoglazura DUOCLEAN. Jest to specjalny, opatentowany przez koncern Buderus materiał kompozytowy, który, ograniczając powstawanie osadów, ułatwia ewentualne czyszczenie oraz zabezpiecza ściany urządzenia przed korozją. Dodatkowe zabezpieczenie antykorozyjne zapewnia tzw. ochrona katodowa (anoda magnezowa).

Podgrzewacze ustawiane obok kotła (Logalux ST i Logalux SU)

Doprowadzona do samego dna wężownica grzejna zapewnia równomierny rozkład temperatur

ul. Pstrowskiego 12, 10-049 Olsztyn, tel/fax (089) 535 95 42, rytex@rytex.olsztyn.pl