RYTEX - Nowoczesna Technika Grzewcza
RYTEX - Nowoczesna Technika Grzewcza

Kotłownia serii Excellent Logano G134

Opisana wcześniej kotłownia Logano G124 to sprawdzony w praktyce, idealny system grzewczy serii Classic dla osób chcących nowocześnie i niezawodnie ogrzewać swój dom, nie płacąc przy tym wygórowanych rachunków za gaz i, co bardzo istotne, do nabycia po atrakcyjnej cenie zestawu.

Dalszym rozwinięciem technologicznym i bardziej zaawansowanym konstrukcyjnie jest model Logano G134 - droższy od Logano Gl 24, jednak wykonany w oparciu o opatentowaną przez koncern Buderus, innowacyjną technologię THERMOSTREAM. Logano G134 jest urządzeniem skonstruowanym z myślą o inwestorach mających największe wymagania dotyczące systemu grzewczego.

Co to jest właściwie THERMOSTREAM? Krótko rzecz ujmując, technologia ta sprowadza się do specjalnego ukierunkowania przepływu wody tak, aby zimna woda doprowadzona do kotła, zanim trafi do strefy wysokich temperatur w komorze spalania, wymieszana została wcześniej z gorącą wodą zasilającą. Dzięki temu stopniowemu wymieszaniu się wody zimnej z gorącą, do minimum zostało ograniczone zjawisko kondensacji (tzw. "roszenia") na powierzchniach grzewczych wewnątrz urządzenia, które ma działanie korozyjne. Dodatkowym zabezpieczeniem przed kondensacją jest funkcja systemu regulacji Lo-gamatic (tzw. "logika pompy"). W ten sposób znacznie przedłużona została trwałość urządzenia, które niezawodnie służyć będzie inwestorom przez szereg lat.

* +7% VAT, cena wg kursu (l EUR = 3,97 zł), w skład kotłowni wchodzą: żeliwny kocioł gazowy Logano G134 o mocy 15 kW, komputerowe sterowanie pogodowe Logamotic 2107, czujnik ASI, podgrzewacz ciepłej wody Logalux LT o pojemności l 35 litrów, zeslaw łączący kocioł z zasobnikierr grupa bezpieczeństwo kotła Logafix KSS, naczynie wzbiorcze Logafix o pojemności 25 litrów, zestaw przyłączeniowy naczynia wzbiorczego Logafix ASS, czujnik zaniku ciągu kominowego oraz 4 grzejniki
Kotłownia Logano G134 zapewnia perfekcyjną i oszczędną pracę systemu grzewczego, prezentuje się przy tym efektownie i ciekawie w każdym wnętrzu Podobnie jak model Logano Gl 24, także Logano G134 zbudowany jest z członów wykonanych ze specjalnego żeliwa szarego GL1 80 M. To właśnie dzięki znakomitym właściwościom antykorozyjnym tego materiału, a także łatwości jego formowania, możliwe było odlanie specjalnych kanałów przepływowych, wykorzystywanych w technologii THERMOSTREAM. Logano Gl 34 oferowany jest w ó wielkościach mocy, od 15 do 35 kW. Spośród tych kilku wielkości możemy wybrać kocioł o optymalnej mocy w stosunku do użytkowanych powierzchni mieszkalnych. Model Logano G134 zaprojektowano specjalnie dla potrzeb domów jednorodzinnych, a doskonale parametry techniczne tego kotła umożliwiają ogrzewanie powierzchni użytkowej sięgającej 500 m2 (przy ociepleniu przegród zewnętrznych budynku zgodnie z aktualnymi polskimi normami). Logano G134 zapewnia, także dzięki sterowaniu Logamatic 2107, obsługę instalacji z jednym obiegiem grzewczym bez podmieszania, z regulacją pogodową, a także przygotowanie ciepłej wody wraz z jej cyrkulacją. Sprawność znormalizowana kotłów Logano G134 sięga aż 94%, co oznacza, że eksploatacja tych urządzeń jest szczególnie oszczędna i wydajna. Dzięki nadążnemu trybowi pracy i dodatkowym zabezpieczeniom konstrukcyjnym, które eliminują konieczność ograniczania minimalnego poziomu temperatury wody kotłowej, Logano G134 optymalnie wykorzystuje energię i przetwarza ją na ciepło. Konstrukcja Logano G134 pozwala wykluczyć konieczność utrzymywania minimalnej temperatury wody na powrocie z instalacji, co obniża koszty inwestycyjne, nie trzeba bowiem stosować zespołów sterujących tym procesem (np. dodatkowych pomp, zaworów mieszających, siłowników) oraz koszty energii elektrycznej, zasilającej te urządzenia. Oszczędzamy także na ilości zużywanego gazu. Dodatkowe oszczędności zawdzięczamy palnikowi, w jaki seryjnie wyposaża się model Logano G134. Jest to palnik atmosferyczny ze wstępnym zmieszaniem. Podstawową zaletą tego palnika cicha praca oraz drastyczna redukcja parametrów emisyjnych, dzięki czemu kocioł Logano G134 spełnia najbardziej rygorystyczne wymogi dotyczące emisyjności NOX i CO ("Błękitny Anioł"), obowiązujące w Unii Europejskiej. Bez wątpienia, nie tylko szereg zalet modelu Logano G134 wynikających z jego innowacyjnej konstrukcji, lecz również bardzo ciekawa stylistyka, sprawią, że zakup tego urządzenia będzie równie emocjonujący co np. samochodu osobowego. Satysfakcja i zadowolenie z tego zakupu potrwa z pewnością o wiele dłużej. Cóż bowiem zapewni rodzinie większy komfort i spokój, jeśli nie odpowiednia temperatura wody przez cały rok czy ciepłe (o idealnej temperaturze) mieszkanie podczas najsurowszej nawet zimy? i to przez wiele, wiele lat.

ul. Pstrowskiego 12, 10-049 Olsztyn, tel/fax (089) 535 95 42, rytex@rytex.olsztyn.pl