RYTEX - Nowoczesna Technika Grzewcza
RYTEX - Nowoczesna Technika Grzewcza

Kotłownia olejowa Logano G125 SE

Kiedy decydują się Państwo na nowy system ogrzewania, najważniejszymi kryteriami wyboru powinny być ekonomiczność i trwałość. Odpowiedzią na te wymagania jest Logano G 125 SE. Ten niskotemperaturowy kocioł z wysokiej jakości żeliwa szarego jest nie tylko bardzo oszczędny ale również solidny. Zapewnia pełen komfort i bezpieczną eksploatację, dzięki optymalnemu dopasowaniu kotła, palnika oraz systemu regulacji.
Liczba ponad miliona sprzedanych kotłów z ich wypróbowaną konstrukcją mówi sama za siebie. Dzięki poziomemu i pionowemu prowadzeniu spalin, powierzchnie ogrzewalne kotła są równomiernie obciążone. Rozwiązanie to sprawia, że ciepło rozprzestrzenia się jeszcze efektywniej oraz dłużej utrzymuje się. Zamierzone sterowanie przepływem wody przez optymalną technikę przesłon na powrocie, zapewnia równomierne przekazywanie ciepła wodzie grzewczej, a dzięki temu niezawodną eksploatację we wszystkich zakresach temperatur i obciążenia. Bardzo komfortowa jest cicha praca tego modelu. Kotły unit wyposażone są w osłonę tłumiącą na palniku, która skutecznie redukuje emisję hałasu. Małe wymiary i praktyczne uchwyty ułatwiają transport i stają się szczególną zaletą przy montażu.
Typoszereg Logano G 125 SE jest całkowicie zmontowany. Oszczędza to czas i pieniądze już w fazie instalowania. Dodatkowo oferujemy dostosowane do każdego kotła zestawy szybkiego montażu. Łatwy dostęp do części palnika zapewnia prosty serwis i konserwację. Dogodna, stabilna pozycja serwisowa i liczne przemyślane rozwiązania konstrukcyjne wspomagają proste serwisowanie i redukują czas potrzebny na serwis.
Minimalne koszty inwestycji przy wysokiej oszczędności energii i prostej obsłudze: to zalety nowego kotła żeliwnego z palnikiem olejowym Logatop SE. Fabryczne zestrojenie palnika odpowiednio do mocy koła, oferuje łatwe uruchomienie kotła unit.
Palnik olejowy Logatop SE, dzięki dobrym parametrom spalania i hybrydowej technice nadmuchu, zapewnia dużą oszczędność energii w kotle unit Logano G 125 SE. Kotły z palnikiem Logatop SE oferują nowoczesną technologię spalania, która w tym segmencie cenowym stanowi punkt odniesienia - jakość "Madę in Germany".
Wysoce efektywny wentylator hybrydowy umożliwia podniesienie ciśnienia powietrza potrzebnego do spalania. Wynikiem tego jest wysoka efektywność i dobre parametry spalania. Dzięki użyciu 100.000 razy zastosowanych i wypróbowanych w technice palnikowej elementów osiągnięto wysoką niezawodność eksploatacji.
Poprzez fabryczną zabudowę dyszy palnikowej oraz fabryczne wypróbowanie-zestrojenie umożliwiona jest natychmiastowa gotowość do pracy. W razie potrzeby zmiany wydajności palnika olejowego w ramach zakresu mocy dla dopasowania do instalacji, wystarczy zmienić dyszę i skorygować ustawienia. Dzięki kompaktowej formie, kotły unit z wbudowanym palnikiem Logatop SE i dopasowaną do niego osłoną tłumiącą są również bardzo atrakcyjne wizualnie.

Zalety kotła G 125 SE w skrócie:
 • wysoka oszczędność energii
 • łatwe pierwsze uruchamianie dzięki fabrycznemu ustawieniu dyszy palnikowej
 • łatwy serwis dzięki ujednoliconym częściom funkcyjnym
 • kompaktowa forma budowy
 • interesujący desing; otrzymał nagrodę "IF Desing Award" na tegorocznych targach instalacyjnych we Frankfurcie ISH 2005
 • korzystna cena
Z naszym systemem regulacyjnym Logamatic ogrzewanie oraz podgrzewanie wody pitnej staje się niezwykle proste. Przy tym jest zupełnie obojętne, na jaki system ogrzewania Państwo się zdecydujecie. Systemy regulacyjne nadzorują różnorodne funkcje oszczędnościowe i komfortowe. A jeśli podejmą się Państwo sami ustawiania temperatury dla znalezienia własnego indywidualnego komfortu cieplnego, to dzięki łatwości w obsłudze nie będą mieli Państwo z tym problemów.
Obojętne czy to stare budownictwo czy to dom o niskim zapotrzebowaniu ciepła: systemy regulacyjne Logamatic oferują Państwu, dzięki swojej modułowej budowie indywidualne możliwości dopasowania oraz regulują obok kotła także niezależne obiegi grzewcze dla oddzielnych mieszkań. Za pomocą odpowiedniego modułu można również sterować instalacją solarną.
System Logamatic 2000 nieustannie sprawdza, jak możliwie ekonomicznie osiągnąć wymaganą temperaturę pomieszczenia oraz ciepłej wody użytkowej. Służy temu dynamiczna histrereza załączania. Przedłuża ona czas pracy palnika i redukuje częstotliwość załączania. Histrereza załączania, która decyduje o załączaniu palnika jest dynamicznie dopasowywana do rzeczywistego poboru ciepła. Jej zaleta: emisje podczas startu oraz pozostałości procesu spalania takie jak sadza są znacznie zredukowane.
Systemy regulujące Logamatic pokazują, jak prosta może być obsługa ogrzewania: Dzięki prostym symbolom szybko odnajdą Państwo odpowiedni przycisk i ustawią za pomocą pokrętła pożądaną wartość i w tak prosty sposób Państwa ogrzewanie przyjmie automatycznie nowe nastawy.
System regulacyjny o budowie modułowej Logamatic 4000 steruje instalacjami jednoko-tłowymi wyposażonymi w do 5 obiegów grzewczych; posiada funkcję podgrzewania wody pitnej oraz jej termicznej dezynfekcji a także w funkcję sterowania pompą cyrkulacyjną. Jest też możliwość regulacji pracy instalacji solarnej.
Lagomatic - zalety w skrócie:
 • prosta obsługa dzięki czytelnym hasłom i symbolom
 • regulacja do pięciu niezależnych obiegów grzewczych
 • doskonale dostosowany do indywidualnych potrzeb, elastyczny dzięki modułowej budowie
 • opcjonalna obsługa zdalna za pomocą pilota BFU umożliwiająca wygodną regulację z pomieszczenia mieszkalnego
 • możliwość rozbudowy o system zdalnego nadzoru Logamatic Fernwirksystem
 • możliwość rozszerzenia o regulację instalcji solarnej

ul. Pstrowskiego 12, 10-049 Olsztyn, tel/fax (089) 535 95 42, rytex@rytex.olsztyn.pl