RYTEX - Nowoczesna Technika Grzewcza
RYTEX - Nowoczesna Technika Grzewcza

Olejowy, żeliwny kocioł niskotemperaturowy LoganoG125BE/RLU

Model Logano G125 BE jest kolejnym ważnym krokiem w kierunku nowoczesnego ogrzewania. Nowoczesna technika kotłowa, palnikowa i automatyka Buderus umożliwiają najwyższą sprawność, jaka jest w ogólne możliwa w technice niskotemperaturowej: aż do 96%. Zoptymalizowany palnik niebieski Logatop BE spala olej praktycznie bez sadzy. System SDS firmy Buderus (System Diagnozowania Serwisowego) w powiązaniu z łatwą w obsłudze automatyką Logomatic EMS i automatem palnikowym SAFe nadzorują w sposób ciągły pracę instalacji i umożliwiają wczesne wykrycie koniecznych prac konserwacyjnych i serwisowych.
Zastosowany w kotle typu G 125 palnik typu Logatop BE 1.3 RLU, jest nową konstrukcją. Posiada m.in. nowy typ automatu palnikowego SAFe 10, zmieniony układ doprowadzenia powietrza do rury palnikowej i tarczy spiętrzającej, gdzie powstaje mieszanka paliwowa oraz zmodyfikowaną obudowę wentylatora, pozwalającą pobierać powietrze do spalania z zewnątrz.
Nasz nowy kocioł olejowy Logano G125 BE jest w każdym detalu wyposażony w elementy szczytowej techniki grzewczej, które pozwolą Państwu dużo zaoszczędzić: zaczynając od wydajnego palnika Lcgatop BE i nie kończąc tylko na inteligentnej automatyce Logomatic EMS. Tak jak wartościowe jest jego wnętrze, tak atrakcyjny jest też wygląd zewnętrzny. Delikatnie obły przód robi wrażenie eleganckiego i nowoczesnego urządzenia.
Zoptymalizowany wielostrefowy układ mieszający w palniku niebieskim Logatop BE rozdziela spalane powietrze na różne strefy. Dlatego olej spalany jest nie tylko bezpiecznie, ale również praktycznie bez sadzy i wyjątkowo cicho. Wbudowany tłumik obniża jeszcze bardziej emisję hałasu. Nawet przy zimnym starcie palniki te uruchamiają się bez żadnych problemów, gdyż automatycznie podgrzewają olej. Dzięki temu olej grzewczy zamienia się w optymalny sposób, w ciepło w Państwa domach.
Wyświetlacz tekstu niezaszyfrowanego automatyki Logamatic RC 30 ma podświetlone tło i jest wyjątkowo dobrze czytelny. Ułatwia to bardzo szybką kontrolę pracy instalacji i ewentualne wprowadzenie nowych nastaw. Jeszcze jedna wygodna zaleta: Państwa zakład instalatorski może wprowadzić do pamięci stałe terminy przewidzianej konserwacji. Otrzymają wtedy Państwo odpowiedni komunikat na wyświetlaczu. Ażeby optymalnie wykorzystać wszystkie te możliwości, wskazane jest zamontowanie jednostki obsługowej w pokoju dziennym.
Seryjnie montowana jednostka obsługowa Logamatic RC 30 steruje instalacjami grzewczymi z jednym bądź dwoma obiegami grzewczymi. W zależności od zmierzonej temperatury zewnętrznej lub w pomieszczeniu dba o wymaganą temperaturę. Mogą również Państwo programować indywidualnie i decydować, kiedy i na jak długo ma być ogrzewanie włączone. Jednostka obsługowa może być zamontowana w pokoju dziennym bądź umieszczona bezpośrednio w automatyce kotła. Na wyświetlaczu odczytują Państwo wszelkie parametry pracy dotyczące instalacji grzewczej.
Poniżej przedstawiono typowe najczęściej spotykane układy hydrauliczne wraz z konfiguracją modułów automatyki.
Jedną z nowości zastosowanych w kotle G125 BE jest elektroniczny czujnik temperatury wraz z zabezpieczeniem przed przekroczeniem maksymalnej temperatury (STB). Czujnik ten styka się bezpośrednio z wodą kotłową i montowany jest bez tulei pomiarowej. Dzięki temu rozwiązaniu osiągnięto dokładniejsze odczyty temperatury oraz krótszy czas reakcji na zmiany temperatury (mniejsza bezwładność cieplna). W jednej obudowie czujnika zawarte są dwa elementy pomiarowe. Jeżeli wskazania tych elementów różnią się więcej niż o 5 [°C] kocioł wchodzi w stan awarii ze względu na niesprawny element pomiarowy.

ul. Pstrowskiego 12, 10-049 Olsztyn, tel/fax (089) 535 95 42, rytex@rytex.olsztyn.pl