RYTEX - Nowoczesna Technika Grzewcza
RYTEX - Nowoczesna Technika Grzewcza

Kotłownia Logano G124

Żeliwny kocioł gazowy Logano G124 wraz ze sterowaniem Logamatic 2107 - funkcjonalność, niezawodność i oszczędność

Mówiąc w kilku słowach, kotłownia gazowa Logano G124 to cicha, ekonomiczna i ekologiczna eksploatacja, l niezawodność - odpowiednio programując pracę Logano G124 możemy zapomnieć o naszej kotłowni, mamy bowiem gwarancję domowego ciepła przez wiele lat.
Żeliwny kocioł gazowy Logano G124 oferowany jest w 6 wartościach mocy, od 13 do 32 kW. Spośród tych kilku wielkości możemy wybrać kocioł o optymalnej mocy w stosunku do użytkowanych powierzchni mieszkalnych. Model Logano G124 zaprojektowano specjalnie dla potrzeb domów jednorodzinnych, a doskonałe parametry techniczne tego urządzenia umożliwiają ogrzewanie powierzchni użytkowej sięgającej 450 m2 (przy ociepleniu przegród zewnętrznych budynku zgodnie z aktualnymi polskimi normami).
Logano G124 zapewnia obsługę instalacji z jednym obiegiem grzewczym bez podmie-szania, z regulacją pogodową, a także przygotowanie ciepłej wody wraz z jej cyrkulacją. Zalety kotła Logano G124 wynikają z jego nowoczesnej konstrukcji. Na przykład powierzchnie grzejne jego członów tworzą specjalnie ukształtowane żebra. To dzięki nim następuje intensyfikacja procesu wymiany ciepła, nie trzeba więc było powiększać wymiarów samego urządzenia. W efekcie nawet najwyższej mocy kocioł można zamontować w niewielkim pomieszczeniu.

Sprawność znormalizowana kottów Logano GT24 sięga 92%. Oznacza to tyle, że w instalacji o nominalnych parametrach wody grzewczej do 92% energii dostarczonej z paliwem zamienia się w ciepło użytkowe! Dzięki nadążnemu trybowi pracy i dodatkowym zabezpieczeniom konstrukcyjnym, które eliminują konieczność ograniczania minimalnego poziomu temperatury wody kotłowej, Logano G124 optymalnie wykorzystuje energię i przetwarza ją na ciepło.
Zabezpieczenie konstrukcyjne to chociażby specjalny gatunek żeliwa używanego do produkcji członów kotła. Opatentowane przez koncern Buderus żeliwo szare typu GL180 M jest bowiem szczególnie odporne na korozję. Gwarantuje ono długoletnią eksploatację, nawet w warunkach niskotemperaturowego trybu pracy urządzenia. Innym zabezpieczeniem jest system regulacji Logamatic, realizujący funkcję tzw. "logiki pomp", co pozwala niemal całkowicie wyeliminować proces kondensacji ("roszenia") kotła.
Konstrukcja kotła Logano GT24 pozwala wykluczyć konieczność utrzymywania minimalnej temperatury wody na powrocie z instalacji. To z kolei obniża koszty inwestycyjne, nie trzeba bowiem stosować zespołów sterujących tym procesem (np. dodatkowych pomp, zaworów mieszających, siłowników) oraz koszty energii elektrycznej, zasilającej te urządzenia. Oszczędzamy także na ilości zużywanego gazu. Dodatkowe oszczędności zawdzięczamy palnikowi, w jaki seryjnie wyposaża się model Logano G124. Jest to palnik atmosferyczny ze wstępnym zmieszaniem, a jego podstawową zaletą jest poważna redukcja parametrów emisyjnych. Może on być zasilany zarówno gazem ziemnym, jak i płynnym. Palnik tego typu spełnia wymogi dotyczące emisyjności NOX i CO ("Błękitny Anioł"), obowiązujące w Unii Europejskiej. Szczególnie warto docenić, biorąc pod uwagę niewielkich rozmiarów pomieszczenia domowych kotłowni, bardzo cichą jego pracę.
Nic w tym zatem dziwnego, że model Logano G124 cieszy się tak ogromnym uznaniem inwestorów.

ul. Pstrowskiego 12, 10-049 Olsztyn, tel/fax (089) 535 95 42, rytex@rytex.olsztyn.pl